Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč

Pečujte o textilní auto koberce a prodlužte tak jejich životnost

Jako majitel vozu máte vždy na výběr koupit textilní, nebo gumové auto koberce. Péče o gumové koberce není věda (stačí opláchnout) a navíc občas přežijí i zbývající většinu vozu. U textilu je to jinak. Pokud se o ně nestaráte, tak po pár letech mohou ztrácet na eleganci a původní podobě. Na druhou stranu, pokud máte rádi své auto a pečujete o něj, tak je jasné, že jedině kvalitní textilní koberce budou dostatečně vhodné pro interiér vašeho vozu. Podívejme se tedy jak na to v pár krocích.

 

Pravidelnost

Je důležité určit si interval čištění. Skrytým problémem pro údržbu textilních koberců je prach, který se neúprosně usazuje na dně koberce. Jak se hromadí, tak postupem času ovlivní vzhled koberců a také může zhoršit ovzduší ve vozu. Usazení prachových částic předejdete zejména pravidelným (1x za dva týdny) vysáváním a občasným (1x za měsíc) čištěním auto šamponem na „mokro“.

 

Pozor na kafe, kolu a jídlo

Zejména ten, kdo má děti by si měl uvědomit, že bláto z bot se umyje, ale fleky od kafe, koly, nebo majonézy v chesseburgeru s vámi zůstanou na vždy. Proto je nutné tyto skvrny vyčistit ihned poté co vzniknou, nebo v co nejkratší době.

 

Profesionální péče

Nakonec nejlepším řešením je jednou za čtvrt roku zavést auto na hloubkové čištění k profesionálům na hloubkové mytí. Mají k dispozici mimo čistících prostředků, také konzervační a výživové látky, které prodlouží životnost interiéru včetně koberečků.